Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /home/wree/domains/teoriespiskowe.pl/public_html/engine/classes/rss.class.php on line 48 IV rozbiór Polski » Teorie spiskowe, zeitgeist, iluminaci, masoneria, bilderberg, NWO

 
Teorie spiskowe - niewyjaśnione zjawiska, zeitgeist, ufo, iluminaci, new world order, darmowa energia, kto rządzi światem, masoneria, bilderberg » Główna » IV rozbiór Polski

IV rozbiór Polski

  29 Marzec 2012 8523 / 1 | Kategoria: Główna
Dwa układy Rosja - Niemcy

Dramatyczne dzieje Polski podczas II wojny światowej nadal kryją tajemnice dotąd do końca niewyjaśnione. Co więcej, wiele z tych tajemnic ma swoje jak najbardziej współczesne konsekwencje polityczne dla Polski i Polaków.
Stosunkowo dużo wiemy o układzie rosyjsko-niemieckim z 23 sierpnia 1939 r. zawartym na Kremlu przez premiera Mołotowa oraz ministra spraw zagranicznych von Ribbentropa w obecności Stalina. Po ceremonii podpisania układu Stalin wzniósł toast za zdrowie Hitlera. Układ miał znaczenie strategiczne: dzielił Europę na strefy wpływów - niemiecką i rosyjską, likwidował państwo polskie po uprzedniej wspólnej agresji na Rzeczpospolitą. W wyniku tego układu Rosja Stalina dostarczała Niemcom Hitlera ogromne ilości ropy naftowej oraz benzyny, a także inne surowce dla przemysłu zbrojeniowego III Rzeszy, która nie miała innych możliwości ich uzyskania. Bez tych dostaw surowcowych ze Związku Sowieckiego Hitler prawdopodobnie w ogóle nie rozpocząłby II wojny światowej, bowiem gigantyczna machina wojenna Wehrmachtu: czołgi, samoloty, samochody, okręty, były prawie bezużytecznym złomem bez sowieckiej ropy i benzyny!

Układ Ribbentrop - Mołotow spowodował niesłychane zbliżenie i sojusz niemiecko-sowiecki, fatalny w skutkach dla całej Europy. Ten układ był supertajny, ale formalnie zawarty, podpisany, a wcześniej wynegocjowany w Berlinie i w Moskwie. Natomiast w sierpniu 1944 r. Hitler i Stalin zawarli realnie działający, chociaż nigdy niepodpisany oraz oficjalnie nigdy nieistniejący układ o zawieszeniu broni pomiędzy Armią Czerwoną a Wehrmachtem. To jedna z tajemnic II wojny światowej.
Oto na całym froncie wschodnim, na całej ogromnej linii frontu od Bałtyku po Morze Czarne, toczone były zażarte walki pomiędzy Niemcami i Rosjanami, codziennie ginęły tysiące żołnierzy obu stron. Tylko na jednym odcinku frontu walki między Niemcami i Rosjanami ustały na okres aż pięciu miesięcy - od sierpnia 1944 r. do stycznia 1945 roku. Na odcinku blisko 250 kilometrów wzdłuż środkowej Wisły w rejonie Warszawy ustały wszelkie działania bojowe, jak gdyby podpisany został jakiś tajny niemiecko-rosyjski rozejm. W rzeczywistości nigdy nie został podpisany, lecz faktycznie był przestrzegany! Hitler i Stalin - dwaj totalitarni zbrodniarze i ludobójcy, rozumieli się bez słów. Przyczyną było Powstanie Warszawskie, a szerzej akcja "Burza", czyli ogólnopolskie powstanie polskie podjęte przez Armię Krajową. Niech to będzie powiedziane jednoznacznie: powstanie nie toczyło się o taką czy inną dzielnicę Warszawy. To było powstanie o niepodległość i wolność Polski! Natomiast nieformalny układ między Hitlerem i Stalinem z sierpnia 1944 r. był konsekwencją tego pierwszego układu z 23 sierpnia 1939 r. i miał na celu likwidację państwa polskiego i biologiczne zniszczenie polskich elit inteligenckich i wojskowych.

Józef Szaniawski - opublikowane w Nasz Dziennik (Radio Maryja)

IV rozbiór Polski

Podpisanie paktu o nieagresji oraz tajnego protokołu przez Ribbentropa oraz Mołotowa w dniu 23 sierpnia 1939 roku.

IV rozbiór Polski

Traktat w sprawie granic i przyjaźni pomiędzy ZSRR i Niemcami z 28 września 1939 r. z podpisami Stalina i Ribbentropa.
Słowniki i translatory internetowe online! dodajdo
 (Głosów: 3)
Dodal : skrzyh | [1]

 

Powered by Teorie Spiskowe
kontakt/reklama