Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /home/wree/domains/teoriespiskowe.pl/public_html/engine/classes/rss.class.php on line 48 Góra Umarłych » Teorie spiskowe, zeitgeist, iluminaci, masoneria, bilderberg, NWO

 
Teorie spiskowe - niewyjaśnione zjawiska, zeitgeist, ufo, iluminaci, new world order, darmowa energia, kto rządzi światem, masoneria, bilderberg » archiwalne teorie spiskowe » Góra Umarłych

Góra Umarłych

  23 Lipiec 2012 29682 / 40 | Kategoria: archiwalne teorie spiskowe
W 1959 roku dziewięcioro radzieckich studentów wybrało się na zimową wyprawę na uralską górę Otorten. Ich zwłoki znaleziono na zboczu góry sąsiedniej. Góra nazywała się Cholat Sjakl, co w języku lokalnego ludu Mansów znaczy „Góra Umarłych”.

Czwórka uczestników wyprawy: Tibeaux-Brignolle, Dubinina, Zołotariew i Kołmogorowa. Ze strony http://infodjatlov.narod.ru

Widok, który zastali ratownicy był przerażający. Co więcej, ślady za nic nie chciały złożyć się w całość. Śledczy nie byli w stanie wyjaśnić, co się wydarzyło na przełęczy nazwanej później imieniem przywódcy tragicznej wyprawy: Igora Diatłowa. Teorie spiskowe zaczęły się mnożyć.

1. Jak się zaczęło

Celem wyprawy było przejście na nartach trudnej trasy w północnej części Uralu. Studenci chcieli zdobyć górę Otorten. Była zima, koniec stycznia 1959 roku. Studenci nie byli nowicjuszami: wielokrotnie brali już udział w tego typu imprezach.

Na wyprawę wyruszyło 10 osób. Pod koniec stycznia, we wsi Wiżaj, ostatnim zamieszkanym miejscu na trasie, zachorował jeden z członków wyprawy, Jurij Judin. Najprawdopodobniej dzięki temu przeżył.

Pozostałych dziewięc osób ruszyło w góry. Po rozbiciu niewielkiego obozu, w którym pozostawili zapasy i część sprzętu na drogę powrotną. Przenocowali, po czym ruszyli dalej. Był 1 lutego.

Rozpętała się burza śnieżna i to najprawdopodobniej w jej wyniku zeszli ze szlaku. Pod wieczór zorientowali się, że nie znajdują się na zboczu góry Otorten, a na zboczu Cholat Sjakl.

Nadchodził zmrok, zdecydowali się więc rozbić obóz i przeczekać do świtu. I to ostatnia rzecz, którą udało się ustalić milicji.

2.Tragedia

W drugiej połowie lutego rodziny studentów i koledzy z ich uczelni zaczęli się niepokoić, że uczestnicy wyprawy tak długo nie dają znaku życia. Wysłano ekspedycję ratunkową. 26 lutego jej członkowie znaleźli opuszczone i dokumentnie zniszczone obozowisko na zboczach Góry Śmierci. Namiot był rozdarty od środka i przywalony śniegiem. Wokół namiotu leżały porozsypywane ubrania i buty zaginionych studentów.

Namiot studentów grupy Diatłowa. Ze strony http://infodjatlov.narod.ru

Odbite w śniegu ślady stóp, które rozchodziły się od namiotu, wskazywały, że uciekano z niego w popłochu: jedni boso, inni w samych skarpetach lub w jednym bucie. Szacuje się, że gdy studenci wybiegali półnadzy z namiotu na zewnątrz było około -30 stopni Celsjusza.

Ślady prowadziły na skraj lasu, półtora kilometra dalej. Pod jednym z drzew znaleziono ślady ogniska. Kawałek dalej – dwa zamarznięte ciała.

Należały do Jurija Doroszenki i Jurija Kriwonoszenki. Obaj studenci mieli na siebie jedynie bieliznę. Ślady na wysokim cedrze, pod którym rozpalono ogień, wskazywały, że studenci próbowali się nań wspinać. Najpewniej po to, by zobaczyć oddalony o półtora kilometra namiot.

Ciała trzech osób znaleziono pomiędzy namiotem a cedrem. Należały do przywódcy grupy, Igora Diatłowa, oraz do Ziny Kołomogorowej i Rustama Słobodina. Wszystko wskazywało na to, że próbowali wrócić do namiotu, ale ciała nie leżały w jednym miejscu – dzieliły je setki metrów. Najdalej zaszła Kołmogorowa, bo ponad 600 metrów od ogniska. Pół kilometra udało się przejść Słobodinowi, mimo pękniętej czaszki. Diatłow przeszedł tylko 300 metrów. Wszyscy, jak ustalono, zmarli z wyziębienia. Brakowało jeszcze czterech ciał.

Znaleziono je dopiero w maju pod grubą warstwą śniegu, w wąwozie w głębi lasu, ponad 70 metrów od ogniska. Nie wszyscy, jak ustalono, zamarzli na śmierć. Nikołaj Thibeaux-Brignoles miał rozbitą czaszkę, a Ludmiła Dubinina i Aleksander Zołotariow – urazy klatki piersiowej, które określono jako „wyglądające tak, jakby spowodował je wypadek samochodowy”. NIe mógł ich spowodować człowiek ani zwierzę. Dubinina, podnadto, nie miała fragmentu policzka. Brakowało jej języka.

Wyglądało na to, że nie umarli jednocześnie, a pomiędzy chwilą śmierci każdego z nich minęło wystarczająco czasu, by żyjący zdążyli zabrać zmarłym części garderoby. Zołotariow najwyraźniej umarł ostatni, miał bowiem na sobie płaszcz Dubininej, a ta z kolei bosą stopę owinęła spodniami Kriwonoszenki.

Z powodu braku jakichkolwiek postępów w śledztwie, uznano, że wszyscy członkowie grupy zmarli w wyniku „działania nieznanej siły”.

Teoria pierwsza: Mansowie

Milicja brała z początku pod uwagę zabójstwo rytualne. Mansom mogło nie podobać się, że studenci naruszyli ich terytorium, a Góra Umarłych była ich świętym miejscem.

Brakowało jednak śladów walki. I w ogóle jakichkolwiek śladów Mansów, a – jak pamiętamy – ślady grupy Diatłowa odnaleźć można było bez większych problemów. Poza tym obrażenia na ciałach trzech studentów nie mogły być zadane przez człowieka.

Teoria druga: tajne eksperymenty, UFO itd.

Niektórzy łączyli tragedię grupy Diatłowa z działalnością UFO, albo tajnymi wojskowymi eksperymentami. Pojawiły się doniesienia, że ciała studentów miały „dziwny, brązowy kolor”, że ich ubrania były napromieniowane. Podobno w feralną noc widziano na niebie „pomarańczowe kule”.

Teoria trzecia: lawina

Teoria ta ma dwa słabe punkty: pierwszy jest taki, że żadnych śladów lawiny nie znaleziono. Drugi – że na tym terenie lawin nie bywa, bo jest tam zbyt płasko.

Do akcji wkracza Brian „Skeptoid” Dunning. Autor portalu, który ma ambicję rozwiązać wszystkie niewyjaśnione zagadki świata.

Autor „Skeptoida” – przede wszystkim – podważa tezę, że na Przełęczy Diatłowa nie mogła zejść lawina. A przynajmniej pewność, że studenci nie brali jej zejścia pod uwagę. Pisze tak:

„Dziewięciu narciarzy rozbiło obóz w rejonie, w którym występuje potencjalne zagrożenie lawinowe, nie większe, niż jakimkolwiek innym miejscu [w górach], w którym rozbiliby obóz tuż przed zmierzchem”.

W środku nocy – według Dunninga – usłyszeli głośny hałas: mogła to być lawina bądź silnik odrzutowca. W każdym razie – w lawinę uwierzyło co najmniej pięć osób z grupy. Porwali z namiotu cokolwiek mogli porwać i wybiegli w noc. Jeden z nich (Słobodin) potknął się i rozbił sobie głowę o skałę. Dobiegli do skraju lasu i tam rozpalili ogień. Było bardzo zimno, szybko zaczęli zamarzać. Dwóch z nich zmarło, a trójka pozostałych podjęła decyzję, by wracać do namiotu. Ubrali się w to, co mieli na sobie zmarli i wyruszyli w drogę. Padali po kolei, pozostali przy życiu szli dalej. Wszyscy zmarli z wyziębienia.

Czwórka, która została w namiocie ubrała się i poszła szukać kolegów. I wtedy – uważa Skeptoid – spadła na nich prawdziwa lawina. „W zamęcie, który powstał, jeden z nich doznał śmiertelnego urazu czaszki, innemu pękło dwanaście żeber, kto inny odgryzł sobie język”.

Prawdopodobne?
Słowniki i translatory internetowe online! dodajdo
 (Głosów: 44)
Dodal : money | [40]

Komentarz nr2 17 Styczeń 2017 20:39

bonraen
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 17.01.2017
Komentarzy: 1
GG: --
В этом что-то есть. Раньше я думал иначе, спасибо за объяснение.

---

Гелиевые шары, купить светодиоды для воздушных шаров или светодиодны
077; шары

Komentarz nr3 19 Styczeń 2017 00:56

icgatKi
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 19.01.2017
Komentarzy: 1
GG: --
В этом что-то есть. Теперь всё понятно, благодарю за помощь в этом вопросе.

---

где купить гелевые шары, гелиевые воздушные шары или гелевые шары с доставкой недорого

Komentarz nr5 3 Luty 2017 06:01

Williamhople
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 2.02.2017
Komentarzy: 5
GG: --
[img]http://ktoit.com/wp-content/uploads/2014/02/mixposter2-1.png[/img]

, .
.
.
, , ( )
Mix Poster
-
- ()
- ,
-
-
-

Mix Poster 4.0.1.3
http://disk-space.ru/download/e83084e111/Mix_Poster_4.0.1.3_Crack.rar.html

Komentarz nr6 8 Luty 2017 18:02

ligmePi
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 8.02.2017
Komentarzy: 1
GG: --
Вы попали в самую точку. Мысль отличная, согласен с Вами.

---

калуга туристическ
080;е маршруты, туристическ
080;й маршрут по южной америке а также красная поляна

Komentarz nr7 8 Luty 2017 18:10

setwallGom
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 8.02.2017
Komentarzy: 1
GG: --
Может быть Вы и правы.

---

такси сочи геленджик цена, стоимость такси краснодар геленджик и геленджик сколько стоит такси

Komentarz nr8 8 Luty 2017 19:16

pufaOr
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 8.02.2017
Komentarzy: 1
GG: --
конечно грустно... Ведь у некоторых так бывает...

---

социальная жизнь форум, форум социальных организаций vbulletin и ссылка

Komentarz nr9 8 Luty 2017 19:24

hanlijefe
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 8.02.2017
Komentarzy: 1
GG: --
какоето оно

---

разделы плана предприятия, бизнес план разрабатыва
077;мый при создании предприятия а также подробности...

Komentarz nr10 8 Luty 2017 23:01

mispyol
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 8.02.2017
Komentarzy: 1
GG: --
как скачать помогите

---

сетка кладочная 50х50х3 1 м2 цена, кладочная сетка для кирпича цена или производств
086; кладочной сетки

Komentarz nr11 10 Luty 2017 19:53

spidenNIFS
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 10.02.2017
Komentarzy: 1
GG: --
Я извиняюсь, но, по-моему, Вы не правы. Я уверен. Давайте обсудим. Пишите мне в PM, пообщаемся.

---

кредитная карта в украине без справки о доходах, кредит украина и финансовые учреждения кривого рога что дают кредиты

Komentarz nr12 13 Luty 2017 13:34

wincliNib
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 13.02.2017
Komentarzy: 1
GG: --
На мой взгляд, это интересный вопрос, буду принимать участие в обсуждении. Вместе мы сможем прийти к правильному ответу. Я уверен.

---

перечислите способы выделения в excel, список папок в компьютере и полетел комп из за диска c

Komentarz nr13 13 Luty 2017 14:16

xonekn
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 13.02.2017
Komentarzy: 1
GG: --
Не ну понятно, я и не спорю

---

энциклопеди
103; мировых цивилизаций, энциклопеди
103; мировых цивилизаций а также Закон больших чисел в форме Чебышева

Komentarz nr14 17 Luty 2017 09:39

jourkipah
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 17.02.2017
Komentarzy: 1
GG: --
Вы допускаете ошибку. Давайте обсудим. Пишите мне в PM, поговорим.

---

может ли глазной клещ быть черного цвета, мелкие узкие мошки в доме или что делает муха перед ударом мухобойки

Komentarz nr15 17 Luty 2017 10:40

mmigopmn
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 17.02.2017
Komentarzy: 1
GG: --
Кто Вам это сказал?

---

как вынуть информацию из облака, бесплатно программа для удаления водяного или логотипа на видео и аквапечать бизнес план скачать

Komentarz nr16 17 Luty 2017 10:48

diodentNige
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 17.02.2017
Komentarzy: 1
GG: --
!

---

,

Komentarz nr17 17 Luty 2017 10:55

waponpl
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 17.02.2017
Komentarzy: 1
GG: --
можно сказать, это исключение :) из правил

---

взять кредит в белоруссии гражданину россии, взять кредит в банке россия в севастополе или взять кредит в ярославле с плохой кредитной историей

Komentarz nr18 17 Luty 2017 21:42

trecchorof
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 17.02.2017
Komentarzy: 1
GG: --
Какие слова... супер, блестящая идея

---

паровозик bam bam с машинистом купить минск где купить tom par щетки и саундбар philips ph 2110 купить минск

Komentarz nr19 27 Luty 2017 07:28

MarviyDrofs
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 26.02.2017
Komentarzy: 3
GG: --

Komentarz nr20 4 Kwiecień 2017 07:15

GarukToimi
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 4.04.2017
Komentarzy: 6
GG: --

Komentarz nr21 9 Kwiecień 2017 12:05

MarukToimi
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 9.04.2017
Komentarzy: 5
GG: --

Komentarz nr22 11 Kwiecień 2017 21:19

MarusToimi
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 11.04.2017
Komentarzy: 6
GG: --

Komentarz nr24 23 Kwiecień 2017 04:07

AlinaToimi
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 22.04.2017
Komentarzy: 5
GG: --

Komentarz nr25 15 Maj 2017 01:40

Daniseldieli
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 14.05.2017
Komentarzy: 7
GG: --
Я думаю, что Вы допускаете ошибку. Пишите мне в PM, обсудим.

---

трахнул мать пока спала или эротические истории сестра шлюха

Komentarz nr26 22 Maj 2017 11:07

nutniCix
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 22.05.2017
Komentarzy: 1
GG: --
Благодарю за информацию.

---

светодиодны
077; фонари освещения, светодиодны
077; фонари на солнечных батареях или купить фонарь

Komentarz nr27 22 Maj 2017 11:14

clatfuncNemo
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 22.05.2017
Komentarzy: 1
GG: --
Вы не правы. Давайте обсудим. Пишите мне в PM.

---

работа в эскорте для девушек, работа для девушек или работа для девушек казань

Komentarz nr28 22 Maj 2017 15:33

thaidoen
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 22.05.2017
Komentarzy: 1
GG: --
Ну,народ,вы мочите!

---

гуарана для похудения, обертывание для похудения в домашних морскими водорослями или метформин для похудения

Komentarz nr29 29 Czerwiec 2017 15:59

Tuvisgar
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 29.06.2017
Komentarzy: 5
GG: --

Komentarz nr30 6 Lipiec 2017 01:03

Ivanogar
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 6.07.2017
Komentarzy: 2
GG: --

Poprzednia strona 1 2 Nastepna strona

 

Powered by Teorie Spiskowe
kontakt/reklama