Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /home/wree/domains/teoriespiskowe.pl/public_html/engine/classes/rss.class.php on line 48 korzystanie z telefonu powoduje raka ? » Teorie spiskowe, zeitgeist, iluminaci, masoneria, bilderberg, NWO

 
Teorie spiskowe - niewyjaśnione zjawiska, zeitgeist, ufo, iluminaci, new world order, darmowa energia, kto rządzi światem, masoneria, bilderberg » medycyna » korzystanie z telefonu powoduje raka ?

korzystanie z telefonu powoduje raka ?

  22 Luty 2010 9584 / 1 | Kategoria: medycyna
korzystanie z telefonu powoduje raka ?

korzystanie z telefonu powoduje raka ?


Być może już wkrótce podobne ostrzeżenia pojawią się na telefonach komórkowych sprzedawanych w amerykańskim stanie Maine. Stanowa legislatywa przymierza się do wprowadzenia przepisów, które zobowiążą producentów telefonów do umieszczenia na nich takich komunikatów - donosi agencja Associated Press.

Pomysłodawcami nowych regulacji są przedstawiciele Partii Demokratycznej, którzy w rozmowach z dziennikarzami agencji przyznają, że do tej pory nikt nie przedstawił bezsprzecznych dowodów na to, że telefony faktycznie zwiększają ryzyko zachorowania na nowotwory. Jednocześnie politycy zastrzegają, że wiele badań i raportów przemawia za taką tezą - a lepiej dmuchać na zimne.

Jeśli przepisy te wejdą w życie (głosowanie odbędzie się w pierwszej połowie przyszłego roku), to na każdym telefonie (zarówno na samym urządzeniu, jak i na opakowaniu) sprzedawanym w Maine będzie musiał znaleźć się komunikat informujący użytkownika o tym, że korzystanie z telefonu może powodować raka. Znajdzie się tam też zestaw wskazówek, dzięki którym będzie można ograniczyć ryzyko - chodzi tu np. o używanie podczas rozmowy zestawu słuchawkowego i trzymanie telefonu jak najdalej od głowy.

Warto dodać, iż doniesienia o szkodliwości telefonów komórkowych pojawiają się co kilka miesięcy - ale do tej pory nikt nie dostarczył dowodu, bezpośrednio i w 100% potwierdzającego tę tezę. Kilka tygodni szwedzcy naukowcy dowiedli co prawda, że korzystanie z telefonu ma pewien wpływ na mózg - tyle, że jest jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, czy jest on negatywny.


zrodlo technologie.gazeta.pl
Słowniki i translatory internetowe online! dodajdo
 (Głosów: 9)
Dodal : dzon | [1]

 

Powered by Teorie Spiskowe
kontakt/reklama