Warning: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead in /home/wree/domains/teoriespiskowe.pl/public_html/engine/classes/rss.class.php on line 48 Śmierć czycha na wszystkich frontach » Teorie spiskowe, zeitgeist, iluminaci, masoneria, bilderberg, NWO

 
Teorie spiskowe - niewyjaśnione zjawiska, zeitgeist, ufo, iluminaci, new world order, darmowa energia, kto rządzi światem, masoneria, bilderberg » wspolczesne teorie spiskowe » Śmierć czycha na wszystkich frontach

Śmierć czycha na wszystkich frontach

  26 Sierpień 2009 10587 / 2 | Kategoria: wspolczesne teorie spiskowe
Śmierć czycha na wszystkich frontach

Większość z Was może już o tym wie, że zgodnie z zarządzeniem EU od września 2009 zostaje wstrzymana produkcja zwykłych żarówek na rzecz oświetlenia oszczędnego.

Mowa tutaj o żarówko-świetlówkach, tzn. takich, które przy mocy 7 -11 watów dają światło 40-60 watowej żarówki.

Oszczędność energii czyli emisji CO2 jest powodem wycofania z produkcji żarowych żarówek.

Stwierdzić można i to definitywnie, że jest to kolejny puzzel w układance pasującej do Codex Alimentarius, który wyszedł z rąk wielkich korporacji, jako kolejny instrument do redukcji populacji homo sapiens.

Dlaczego?

Aby ułatwić zrozumienie problemu przytoczę kilka faktów.

Współczesne oświetlenie oszczędnościowe jest potomkiem znanym starszemu pokoleniu jako lampy rtęciówki a stosowanych w oświetleniach ulicznych oraz hal fabrycznych.

Rtęć jest niezbędna do emitowania więcej światła przy zużyciu mniejszej energii.

Zawartość rtęci w energooszczędnym oświetleniu waha się w granica 1 do 5 albo i więcej miligramów tego pierwiastka.

Uzyskanie wydajnych żarówko-świetlówek przy niskim udziale rtęci wymaga najnowszych technologi dlatego też na rynku spotykamy towary zawierające większą zawartość tego metalu.

Nawiasem mówiąc większość energooszczędnych lamp jest wytwarzana w znanych z niezliczonych afer produkowania szkodliwych produktów Chinach...

Rozbicie takiej „żarówki” w warunkach domowych jest mini katastrofą ekologiczną i w zasadzie ślady szkodliwej rtęci mogą w pełni usunąć tylko wykwalifikowani fachowcy usuwania skutków tego rodzaju katastrof!

Warto wspomnieć, że takie oszczędne światło nie wytwarza pełnej gamy kolorów, co powoduje, że widziane przedmioty są zniekształcone a jedzenie wygląda nieapetycznie.

Nikt nie stworzył też norm dopuszczalnego promieniowania takiego oświetlenia.

W badaniach nad promieniowaniem jako punkt wyjścia przyjęto normy promieniowania nowoczesnych płaskich monitorów komputerowych.
Badaniami objęto większość dostępnych na rynku produktów energooszczędnego oświetlenia.

Żaden z badanych produktów nie mieścił się w normie a większość lamp przekraczała nawet 12 razy dopuszczalne wartości promieniowania!

Lampy energooszczędne są długowieczne ale czy na pewno?

Test trwałości oszczędnego oświetlenia wykazał, że „nowoczesne rtęciówki” mają praktycznie „tylko” podwójną żywotność normalnej żarówki.

Jednak częste włączanie i wyłączanie radykalnie skraca żywotność energooszczędnej lampy i w rzeczywistości może się okazać, że stara edisonowska żarówka jest bardziej żywotna.

Pamiętajmy też, że oświetlenie nowej generacji ma wielokrtonie wyższą cenę zakupu niż obecna żarówka.

Żarówka emituje dużo ciepła i w okresie zimowym jest dodatkowym źródłem ogrzewania.

W każdym bądź razie komisja EU „zadziała” znowu w interesach wielkich korporacji.

Ludzie produkujący normalne żarówki „won” na ulicę a energooszczędne lampy i tak zwiększą obroty oraz zyski i tak już przebogatych akcjonariuszy.

Osobiście nie mam ochoty mieszkać w komorze rentgena więc „zdemobilizowałem” już w moim domostwie wszystkie energooszczędne lampy, które wraz z zapasami są już zdeponowane w piwnicy.

Prawdopodobnie wyślę je do komisji EU w Brukseli z prośbą o usunięcie szkodliwego dla zdrowia odpadu.

Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji protestacyjnej, to wyślij krótki list na adres e-mail: hg-precz@wp.pl .

Jeszcze w tym tygodniu poczynię żarówkowe zapasy włącznie z zakupem poczciwej lampy naftowej...

Quo vadis?

David Che
Słowniki i translatory internetowe online! dodajdo
 (Głosów: 18)
Dodal : david_che | [2]

Komentarz nr1 31 Sierpień 2009 20:22

smietana
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 31.08.2009
Komentarzy: 4
GG: --
Za parę tygodni powstaje ruch obrony świata, przyłącz sie do nas i "walcz" z nami przeciwko Traktatom,GMO, mikrochipom,
KOdeksem żywnościowym, jeżeli chcesz wstąpić lub pomóc naszemu stowarzyszeniu.napisz do nas na gadu gadu, podaj swój
pseudonim i opowiedz coś o sobie, zainteresowaniach, predyspozycjach zawodowych. Nasz nr to 7194505.

Komentarz nr2 1 Grudzień 2009 08:43

milosz
Grupa: Użytkownik
Rejestracja : 1.12.2009
Komentarzy: 3
GG: --
Przede wszystkim, warto zauważyć, że ograniczenie wprowadzone przez UE dotyczy tylko żarówek o minimalnej mocy 100W - w domu najczęściej używamy żarówek o mocy 75W i 60W.

Zwróć też uwagę, że normy promieniowania monitorów mają się nijak do żarówek, ponieważ zostały ustalone w taki sposób, żeby nie miały wpływu na zdrowie człowieka, który siedzi w odległości 0,6 m skierowany twarzą w stronę monitora. W przypadku żarówki takie normy są bezsensowne, ponieważ odległość jest większa, promieniowanie rozprasza się po całym pomieszczeniu.

Pomysł, jakoby żarówka miała być w zimie dodatkowym źródłem ciepła jest mało poważny. Jak wiemy, ciepłe powietrze jest lżejsze od chłodnego, a więc unosi się do góry. W przypadku żarówek wykorzystywanych jako źródło światła górnego (a o takie właśnie chodzi) wytwarzanie ciepła jest więc stratą energii, a nie zyskiem - chyba że zależy nam na ogrzaniu sobie sufitu.

Spadek żywotności świetlówki w przypadku dużej częstotliwości włączeń faktycznie jest problemem, ale przy standardowym użyciu lamp do oświetlenia górnego (1-2 włączenia na 24 godziny) czas pracy żarówki jest średnio 8 razy krótszy od czasu pracy świetlówki. Co więcej, duża częstość włączania skraca też czas pracy zwykłej żarówki.

Oczywiście zgadzam się, że zakazywanie używania zwykłych żarówek jest złym rozwiązywaniem i podobnie jak Ty, sądzę, że kwestia ta ma drugie dno... W każdym razie, sami powinniśmy móc decydować, czy chcemy oszczędzać prąd, czy nie i nikt nie powinien nas w tym wyręczać.

 

Powered by Teorie Spiskowe
kontakt/reklama